bezpečnost

10 pravd o bezpečnosti a využívání kamerového systému

Bezpečnostní kamery jsou všude a často slýcháme, že pokud chcete zabránit zločinu a krádežím, bezpečnostní kamera je nutností, ale to, co jsou fakta za těchto výhledových prohlášeních, a co ještě potřebujeme vědět o bezpečnostní kamery?

Podívejme se.

 

Bezpečnostní kamery byly po dobu delší než můžeme představit. Bezpečnostní kamery byly k dispozici od roku 1942 a v použití od roku 1960.
První bezpečnostní kamera byla instalována v Německu na V2 raketou ze strojírenského podniku. Ano, to bylo používáno ne pro prevenci kriminality, ale sledovat vypuštění rakety.
Bezpečnostní kamera byla navržena a instalována Němci inženýr Walter Bruch.
V roce 1992, 20 let poté, co Walter Bruch vyvinul první kamery, bezpečnostní kamery dělal jeho vzhled v Olean, New York, USA. Městské instalovány bezpečnostní kamery v obchodní čtvrti pomáhají v boji a odradit trestné činnosti.
Bankovní sektor byl první průmyslu přizpůsobit bezpečnostní kamery – žádné překvapení tam!
V roce 1996 Axis Communications vydal první IP kamery.
V současné době ve Velké Británii a Spojených státech, video bezpečnostní kamery se používají všude, ale oni jsou nejvíce převládající ve Velké Británii. Jak převládající?
Velká Británie má 4 miliony sledovacích kamer, což se rovná 20% z celkového počtu zařízení světových dohled kamer.
UK hostí jeden sledovací kameru za každých 11 osob – wow, že je spousta kamer!
Pouze 9% spotřebitelů dnes vlastní bezpečnostní kamery.
Přesto asi 67% vloupání může odrazovat od instalace bezpečnostní kamery.
Pouze tři procenta všech trestných činů ve Velké Británii jsou řešeny pomocí kontrolních systémů – nepleťte si to s prevencí.
na bezpečnostní kamery se zobrazí průměrný občan více než 300 krát za den – Pokud se divíte, proč, ohlédnout se v bodě 9.
Přibližně 25 milionů bezpečnostní kamery jsou v provozu po celém světě.
Mnoho odvětví využívají dozoru nebo bezpečnostní kamerové systémy pro monitorování oblastí, kde to není bezpečné pro člověka nebo zápis není možný – tj jaderné elektrárny a chemické továrny – další odvětví mohlo použít, aka těžby.
Zločinci také používat bezpečnostní kamery. Například v blízkosti bankomatů nahrávat své číslo PIN a bankovní informace nebo sledovat chování – příchody a odchody jednotlivců.
Věříme, že jste si našli tyto fakta a informace zajímavého. Seznam zajímavých a fascinujících faktů je, samozřejmě, není omezen na to, co máme výše.

Máte-li zájem o koupi bezpečnostní kamery, určitě si přečtěte a seznamte se se zákony kolem bezpečnostních a dohledových kamer ve Velké Británii.